social facebook  social twitter  social youtube  social ins
Menu
 saglikli beslenme bannersaglikli guzellik banner

Kusma ve Bulantıya Ne İyi Gelir ?

Kusma ve Bulantıya Ne İyi Gelir ?

Kusma nedeni her ne olursa olsun doktorunuzun altında yatan sebepleri belirleyerek tedavi sürecini başlatması gerekir. Bunun yanında tedavi sürecine katkıda bulunmak için aşağıdaki bitkisel ve doğal tedavi yöntemlerini kişisel sağlık koşullarınızı da göz önünde bulundurarak uygulayabilirsiniz.

Su: Kusma, vücttaki yabancı maddeleri dışarı atmaya yardımcı olur. Bunun için bol miktarda su itmek vücuttaki toksinlerin koaly ve hızlı bir şekilde dışarı atılmasına yardımcı olur. Su kusmayı kolaylaştırdığı gibi sindirim sistemi organları mide ve bağırsakları kusmaya neden olan unsurdan aırındırır.

Zencefil: Zencefil mide tahriş ve ağrılarını tedavi etmekle tanınır. Zencefil kusmaya neden olan nedenlerin çoğuna karşı etkilidir. Bunun için bir miktar zencefili bir bardak suda kaynatın, soğuduktan sonra için. Kısa sürede kusmaya neden olan durumu ortadan kaldırabilir.

Nane: Kusma hissi tahammül edilemez seviyede olsa bile kusmayı anlık engelleyebilir. Nane yemek borusu ve bağırsaklardaki tharişi ortadan kaldırabilir. Bunun için naen yapraklarını bir bardak suda kaynatın ve soğuduktan sonra için. Nane yaprakları aynı zamanda midede bulunan mikropları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Karanfil: Diş ağrısı, mide bulantısı, hazımsızlık ve kusma gibi sorunlara karanfil çiğnemek iyi gelir. Bir fincan suda bir çay kaşığı karanfil kaynatın ve için. Karanfil aroması kusmaya karşı oldukça etkilidir.

Tarçın: Tarçın kusmaya karşı oldukça etkili olan bitkiler arasındadır. Özellikle hazımsızlığın neden olduğu kusma vakalarına karşı anlık sonuçlar alabilirsiniz. Sindirime yardımcı olarak kusmaya engel olabilir. Yarım tatlı kaşığı bir bardak suya koyarak kaynatın, soğuduktan sonra için. Kusma ve ilgili semptopları kısa sürede ortadan kaldırabilir.

Soğan: Soğan suyu kusma tedavisi için yaygın şekilde kullanımaktadır. Bir çay kaşığı soğan suyunu presleyerek çıkarın ve için. Çok az olmasına rağmen oldukça etkili olacaktır. Soğan suyu zencefille karıştırışarak içildiğinde daha hızlı sonuç alınabilir. Bunun yanında soğan da kusma vakaları için tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Şeker ve Tuz: Bir bardak suya bir şeker kaşığı tuz ve şeker karıştırarak içebilirsiniz. Kısa sürede kusma hissinin ortadan kaldırımasını sağlar.

Elma Sirkesi: Kusmaya neden olan bakterileri ortadan kaldırmak ve iyileştirmeyi hızlandırmak için oldukça etkili tedavi metodudur. Anti mikrobiyal etkisi olduğundan dolayı elma sirkesi diğer ilaçlarla birlikte de kullanılabilir. Bir tatlı kaşığı elmas sirkesini bir bardak suyla karıştırarak için, kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Limon Suyu: Limonun içerdiği C vitamini, protein, magnezyum, kalsiyum, B vitamini ve diğer besinler sizi kusma nöbetinden kurtaracağı gibi, kusma nedeniyle meydana gelen enerji kaybının geri gelmesini sağlayacaktır. Kusa için limonata tercih edebilirsiniz.

Rezene: Rezene mide ve bağırsaklarda bakterilerin neden olduğu kusma sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. Bunun için bir bardak suda bir çay kaşığı rezene tohumu koyarak kaynatın. 1o dakika demlemeye bıraktıktan sonra için. Genelde çok kısa sürede etkisini gösterir.

 

Giriş or Üye Ol

- Facebook’la Bağlan

Parolanızı mı unuttunuz? / Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?