social facebook  social twitter  social youtube  social ins
Menu
 saglikli beslenme bannersaglikli guzellik banner

Kulak İltihabında Doğal Çözümler

Kulak İltihabında Doğal Çözümler

Sinüzit alternatif tedavi ve besin desteklerinden sonra ebeveynlerin korkulan rüyası ortakulak iltihabı ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Faydalı olması dileklerimle.

Önemli not: buradaki tedaviler kendi üzerimde denediğim bazı alternatif yöntemleri ve daha fazlasını anlatmaktadır.Hastalık anında lütfen doktorunuza ilaçlı veya ilaçsız yöntemlerin uygulamasını danışarak hareket edin.

 

Ortakulak iltihabı için yardımcı tedaviler:

Ağrıyan kulağa her saat başı anne sütü damlatılır, en etkili yöntemlerden biri de budur. Anne sütü alan bebeklerin kulağı ağrırsa anne beslenmesini düzeltmelidir.

Ağrıyan kulak üzerine ısıtılmış bir havlu koyun. Kulak akmaya başladıktan sonra ve ateş yükseldikten sonra bu yapılmaz. 2-3 gün açlık yapılabilir, istenirse sadece su için.

Sarımsak yağı veya çörek otu yağını ağrıyan kulak kanalına ılık olarak 3-4 damla damlatın. Kulak sıcağı sevdiği için önce kaynar suya batırılmış bir kaşıklan yağı damlatın. Sarımsak yağını zeytinyağından ince kıyılmış sarımsağı biraz ısıtarak elde edebilirsiniz.

Soğan suyu sıkılır, her bir kulağa ılık kaşıktan 3’er damla damlatılır. Akıntı devam ettiği müddetçe soğan suyu kulağı temizler, iltihabı kurutur. Akıntı iltihabın kulak zarı tırtılıp dışarı akması demektir. Akıntı kesilince sarımsak suyu damlatılır. Bu da yırtılan kulak zarı parçalarını birleştirerek kapatır, böylece delik kalmaz.

Ortakulak iltihabı için şurup ile ıslatılmış ve sıkılmış bir pamuk kulak yoluna konur, tercihen tüm gece bekletilir. Şurubun kurutmaması için pamuğu koymadan önce küçük parmağınız ile zeytinyağını kulağınıza sıvayın.

Bir etkili yöntem de kendi çocuk doktorumuz tarafından da önerilen Nerolinn (www.nerolinn.com ) tarafından hazırlanmış doğal antibiyotik etkili yağ karışımını kulağa damlatmak. Ben de tedavi için 4 gün boyunca 12 saatte bir bu karışımı kulağıma damlattım. Genelde 2 günde etkili sonuç alınıyor. Yağı sitede yazan telefonla sipariş veriyorsunuz.

 

Ortakulak iltihabı için besin destekleri:

Sarımsak, ekinezya, papatya bakterileri önler, yangı tedavi eder.

Lenf sistemini güçlendirici çay için. Eşit miktarlarda yoğurtotu, aynısafa, koçboynuzu, altınbaşak, mürver çiçeği karıştırın. Karışımdan 1 tatlı kaşığını 1 bardak suda 10 dakika demleyin.

Günde taze demlenmiş 2-3 bardak çay için. İltihap anında sümük (mukus) söken yiyecekleri yemekte fayda var. Ben kendi tedavimde sinüziti kurutursam iltihabı da kurutmuş olurum şeklinde düşündüm ve buna uygun şekilde beslendim.

Başak Pirtini

Kaynaklar: Bir Yudum Sağlık-Niyazi Eröztürk, Smart Medicine for Healthier Kids, Gerçek Tıp-Aidin Salih. 

Giriş or Üye Ol

- Facebook’la Bağlan

Parolanızı mı unuttunuz? / Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?