social facebook  social twitter  social youtube  social ins
Menu
 saglikli beslenme bannersaglikli guzellik banner

Çamaşır Suyuna Veda Edin!

Çamaşır Suyuna Veda Edin!

Klor bazlı çamaşır suyu gerçekte yakıcı kimyasal ve tescilli böcek ilacından başka birşey değildir. Oksijenli su (hidrojen peroksit) ise doğaya oksijen ve su olarak parçalanarak karışır, dolayısı ile insan sağlığına zararı yoktur.

Oksijenli su hemen hemen tüm temizlik alanlarında çamaşır suyunun yerini tutar. Çamaşır suyunu nerede kullanıyorsanız, onun yerine oksijenli su daha bile iyisini yapacaktır. Marketten aldığınız oksijenli su bu işi görür.

Oksijenli suyun başka nerelerde kullanıldığı hakkında bir kaç küçük bilgi de vermek istiyorum.

* Dezenfektan olarak – klozetler, seramik yüzeyler, duş ve banyo küvetlerinde aslında banyonun tamamında kullanabilirsiniz.

* Bulaşıkta – bulaşık deterjanınıza bir kaç damla ekleyerek ekstra temizlik elde edebilirsiniz.

* Gıda temizliği ve doğal koruyucu – büyük soğuk su dolu bir kaba bir kaç kaşık ekleyerek sebze ve meyvelerinizi temizlersiniz hem de tazeliklerini korumalarında yardımcı olacaktır.

* Çamaşırda – çamaşır suyunun yerine kullanabilirsiniz ancak bölgesel lekeleri çıkarmak için uyguladığınızda renklerin solmasını engellemek için hemen su ile yıkamalısınız.

* Ağız bakımında– diş fırçanızı temizlemek için kullanabilirsiniz ayrıca , az miktarda karbonat ile karıştırdığınızda macun haline getirerek dişlerinizi kuvvetlendirmek, beyazlatmak ve yine ağızda oluşan aftları iyileştirmek için de kullanabilirsiniz.

*Mutfak temizliğinde – spreyli bir kabın içine koyarak mutfağınızda tezgah üstünü, kesme tahtalarını, ocakları, buzdolabını ve hatta kahve fincanlarını, blender ve mikserleri temizleyebilirsiniz.

*Oyuncak temizliğinde – bir ölçü oksijenli suyu 10 ölçü su ile karıştırıp büyük bir kabın içinde suya dayanıklı oyuncakları güvenli bir şekilde yıkayabilirsiniz. Bu özellikle evde yaşanmış hastalık dönemlerinden sonra önemlidir.

*Cam temizliğinde – bir ölçü oksijenli suya dört ölçü su karıştırarak camlarınızı iz bırakmadan temizleyebilirsiniz.

Sağlığınız ve güvenli bir ortam için siz de çamaşır suyuna veda edin ve oksijenli su ile tekrar tanışın.  

Haber :Nil Kayarlar Sarrafoğlu

Giriş or Üye Ol

- Facebook’la Bağlan

Parolanızı mı unuttunuz? / Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?