social facebook  social twitter  social youtube  social ins
Menu
 saglikli beslenme bannersaglikli guzellik banner

Evyapımı Doğal El ve Vücut Nemlendirici

Evyapımı Doğal El ve Vücut Nemlendirici

Bu hafta temel vücut balmı tarifi veriyoruz. Bu tarif zevke ve ihtiyaçlara göre değiştirilerek sayısız ürüne dönüştürülebilir.

Tarifin esası bir miktar sabit yağla bir miktar balmumunu karıştırmaya dayanıyor. Sabit yağ olarak tek bir yağ kullanabileceğiniz gibi, özelliklerini araştırarak kakao, hindistancevizi, avokado, kayısı çekirdeği, üzüm çekirdeği, badem, susam, karite gibi cildi besleyen ve nemlendiren yağlardan istediğiniz bir karışımı da kullanabilirsiniz.

Malzemeler:

1/2 su bardağı sabit yağ (biz badem yağı kullandık)

2 yemek kaşığı rendelenmiş balmumu

15 damla uçucu yağ (isteğe bağlı)

2 E vitamini kapsülü (isteğe bağlı)

Hazırlanışı: Balmumunu benmari usulüyle eritin.  Ateşten almak üzereyken sabit yağı ekleyip hızla karıştırın. Kullanacaksanız, uçucu yağı ve E vitaminini ekleyin. Vitamin kapsüllerini toplu iğneyle delerek karışımın içine sıkın.

el Ellerinizde, vücudunuzda, dudaklarınızda, ayak ve dirseklerinizde kullanabilirsiniz. DSC_0032 Uyarı: Hammaddelerin yapısı sıcağın etkisiyle değiştiğinden, malzemeleri kaynatmamaya dikkat edin. İyice eriyip birbirlerine karıştıkları an ateşten alın. Daha kıvamlı bir balm istiyorsanız balmumu miktarını artırabilirsiniz. Bu nemlendiriciyi göz kenarlarında kullanacaksanız, uçucu yağ olarak turunçgilleri tercih etmeyin.  

Giriş or Üye Ol

- Facebook’la Bağlan

Parolanızı mı unuttunuz? / Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?