social facebook  social twitter  social youtube  social ins
Menu
 saglikli beslenme bannersaglikli guzellik banner

Karınca İstilasına 13 Doğal Çözüm

Karınca İstilasına 13 Doğal Çözüm

Yılın bu dönemlerinde karıncaların yolları evlerinizden geçebilir. Neyse ki, bu problemle baş edebilmeniz için doğal yöntemler bulunmaktadır. Üstelik bu çözümlerin çoğunu dolabınızda bulunan malzemelerle sağlayabilirsiniz.

1. Limon Suyu : Kapı eşiklerine saf limon suyu sıkabilirsiniz. İçerdiği asit karıncaların sürü halinde hareket etmelerine engel olacaktır.

2. Tarçın: Karıncaların çıktıkları bölgelere toz tarçın serpebilirsiniz. Kapılara, pencerelere, zeminlere tarçın yağı sürebilirsiniz. Tarçın ve karanfili birlikte kullanmak da işe yaracaktır.

3. Nane Yağı : Nane yağını pencere ve kapılara sürebilirsiniz. Hem karıncalardan kurtulmuş olacak hem de evinizin muhteşem kokmasını sağlamış olacaksınız.

4. Boraks, su ve şeker:  Boraks, şeker, su ve bir miktar yerfıstığı ezmesini birlikte kullanabilirsiniz. Ya da sadece boraks, su ve şeker ile macun oluşturarak, bu macunu ince plakalar üzerine sürebilir ve bu plakaları karıncaların çıkış noktalarına yerleştirebilirsiniz.

5.  Su ve bulaşık deterjanı : Gıdalarınızı sakladığınız kapları iyice kapattığınızdan emin olmalısınız. Bal kavanozu en büyük karınca mıknatısıdır. Bu yüzden kavanozu su dolu küçük bir kap içerisinde saklamak zorunda kalırız. Bu durumda, bir şişeye bir miktar su ve bir sıkımlık bulaşık deterjanı koyabilir ve bu karışımı kavanozun üzerinde görünen karıncaları öldürmede kullanabilirsiniz. Ayrıca karıncaların çıkış noktalarını bulup bu bölgelere kaynar su dökerek de sorunu çözebilirsiniz.

6. İnce silis kumu : Evinizin çevresine ince silis kumu serpebiliriniz. Evinizin içinde de güvenle kullanabilirsiniz. İnce silis kumunun anında işe yaramasını beklemeyin. Ancak bir hafta içinde sorununuza çözüm olacaktır.

7. Tebeşir : Evet! Bu haylaz dostlar tebeşir ile çizilmiş çizgiyi geçemiyorlar. Kapı eşiklerine, pencere önlerine tebeşirle çizgi çekerek, karıncalara kolay yoldan veda edebilirsiniz.

8. Karbonat ve pudra şekeri : Karbonat ve pudra şekeri ile oluşturulan karışımı plastik bir kap içinde gerekli bölgelere yerleştirin. Birkaç gün sonra karıncalardan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

9. Kahve : Karıncaların çıkış noktasına kahve serpin. Bu yöntemle karıncaları öldürmeyecek sadece evinizden uzaklaştırmış olacaksınız.

10. Mısır unu : Mısır unu da karıncaları uzaklaştırmak için etkili bir yöntemdir. Çocuklarınız ve evcil hayvanlarınız için de güvenilirdir. Ucuz olması da cabası!

11. Buğday nişastası : Karıncaları buğday nişastası kullanarak def edebileceğinizi biliyor muydunuz?

12. Sirke : Zeminlerinizi sirke/su karışımı ile silerek karıncalardan kurtulabilirsiniz.

13. Elma Suyu: Elma suyunu tatlandırıcı ile karıştırabilir ve bu karışım ile karıncaları öldürebilirsiniz. Bu karışım karıncaların sinir dokularına zarar verecektir.  

www.yesilaile.com çevirmeni Nilgün Uğur

Giriş or Üye Ol

- Facebook’la Bağlan

Parolanızı mı unuttunuz? / Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?